Аби малювання стало цікавішим, запропонуйте малюкові помалювати не лише олівцями чи пензликом, а й речами, які завжди є під рукою. Можна взяти використану зубну щітку, ватні палички, пластикову трубочку, свічку, зібганий папір, штамп з картоплі чи поролону.

Пропонуємо Вам два способи нетрадиційного малювання, що допоможуть дітям розвинути фантазію, творче мислення.

Техніка "пляма" допоможе дітям пояснити, що симетрія, а також дозволить дофантазувати свої образи.

А техніка "вітер" окрім того, що буде веселим заняттям для діток, допоможе розвивати дихання та артикуляційний апарат.

wym-15864339264

Аби на карантині не витрачати марно час, робіть з дитиною аплікації, адже це дуже корисно для розвитку дрібної моторики. Познайомте дитину з мистецтвом оригамі, зробіть з нею фігурки для настільного театру і розігруйте казки

Об*ємна аплікація з кольорового паперу на тему "Космос"

Приготуйте разом солоне тісто і запропонуйте ліпити з нього фігурки тварин, солодощі для ляльок.

wym-1586498246059

Рецепти солоного тіста для ліплення

1. Склянка солі змішується з 2 склянками пшеничного борошна. До них додається 125 мл води і вимішується туге міцне тісто.

2. 100 гр житнього та 100 гр пшеничного борошна змішується з 400 гр. кухонної солі. отримана суміш розбавляється 250 мл ледь теплої води, туди ж додається 2 столових ложки клею для шпалер. Тісто виходить дуже еластичним і добре тримає форму.

При замісі тіста варто використовувати тільки ретельно просіяне борошно, дрібну сіль і теплу воду. це дозволить отримати туге тісто правильної консистенції без грудок. Для того щоб тісто вийшло ще більш слухняним, його можна обернути в целофан і сховати на пару годин в холодильник.

Читаємо разом

Проведіть з дитиною ігри за ілюстраціями, наприклад, нехай знайде заданий предмет на картинці, порахує зображені предмети, придумайте продовження казки разом тощо.

Зацікавити увагу малечі дуже просто, потрібно тільки бажання.

Подарунки своїми руками.

Варто зберегти дитячі роботи своїми руками та зробити портфоліо дитини на згадку для всієї родини чи друзів. Так дитина зрозуміє, що дарувати подарунок приємно так само, як і отримувати. Тим часом, вона буде розвивати своє мислення, моторику ручок та уяву.

Пізнавальні мультики.

Разом з дитиною відмовтесь на деякий час від комп*ютера, телевізора, планшета, це буде складно, але покажіть це дитині на своєму прикладі.

Згідно з санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, перегляд розважальних телепередач та мультиків для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день.

Дітям 3-4 років можна дивитись телевізор 20 хвилин, 5-6 років - 30 хвилин на день.

За компп*ютером дитина дошкільного віку може перебувати не більше 15 хвилин. Не забувайте контролювати змістовність таких розваг. Після перегляду мультфільму потрібно обов*язково провести бесіду з дитиною і з*ясувати, що нового вона дізналася. Нехай розповість вам про свої враження, що сподобалось, а що ні.

Обговоріть поведінку персонажів мультфільму, запропонуйте дитині переглянути такі мульфільми:

"Дівчинка і зайці", "Івасик Телесик", "Котик і Півник", "Кривенька качечка", "про дівчинку, яка наступила на хліб", а також сучасні пізнавальні "Фіксики" та серія "Уроки тітоньки Сови".
Дивіться разом з дитиною пізнавальні відео про будову Всесвіту, про екзотичних тварин, про явища природи, про цікаву математику.

Головне, такі перегляди повинні бути у присутності батьків, аби дитина могла спитати, що не зрозуміло, або обговорити цікаві моменти під час перегляду.

Рухливі ігри з дітьми

Оскільки для дитини-дошкільника перебування у русі є природною потребою, забезпечте дитині рухову активність.

Що можна зробити на свіжому повітрі?

Поспостерігайте за птахами, порахуйте дерева, визначте, яке найвище, найнижче, розгляньте форму крони, товщину стовбура.

Якщо ви живете у своєму будинку, то розглянте насіння, яке ви можете посадити разом з дитиною на городі чи на клумбі.

Залучіть дитину до рухливих ігор та вправ зі скакалкою. м*ячем, намалюйте "класики" і. згадавши власне дитинство, пострибайте разом. проведіть досліди з вітрячком або стрічкою з паперу - поясніть, як визначити силу вітру, його напрям.

Безпека вдома.

Перебуваючи з дитиною на каратині, побдайте про безпеку свою та оточуючих.

Пам*ятайте:

! малюк не повинен сам вмикати та вимикати електричні прилади;

! не залишайте в доступному місці побутову хімію, ліки, ножиці, ножі, інструменти, ювелірні прикраси, дрібні іграшки ( менше, ніж 3 сантиметри у діаметрі);

! не залишайте без нагляду батарейки від пультів телевізорів та годинників, запальнички, сірники;

! не відчиняйте навстіж вікон для провітрювання у присутності дітей, не ставте на краї столу посуд з гарячою водою;

! не залишайте дітей самих навіть на короткий проміжок часу, адже малюки-дошкільнята дуже допитливі.

Долучайте до домашньої роботи.

Малюк може сам скласти своє ліжко, прибрати іграшки та одян у шафу, випрати свої дрібні речі та ляльковий одяг, допомогти мамі помити посуд.

Дуже цікаво виготовити разом з мамою чи бабусею печиво, зліпити вареники, а потім пригостити всю сім*ю, обов*язково дитину потрібно хвалити та говорити, що в неї все гарно виходить. Це надає дитині натхнення робити ще більше.

Не хай перебування з дитиною під час карантину принесуть батькам задаоволення від спілкування, а малюкам - дошкільнятам - приємні хвилини для пізнання довкілля, фізичного загартування, розвитку здібностей, творчості та фантазії.

Кiлькiсть переглядiв: 163

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.